Serveringsfat och skål

Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål
Serveringsfat och skål

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVERINGSFAT samt SKÅL, Göteborgs porslinsfabrik, 1800/1900-tal, båda i form av fiskar, stämplade, porslin, fatets längd ca 53, skålens höjd ca 12 cm.

Några mindre nagg på skålens fenor nedtill.

458287

2017-04-28