Vaser
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, 3 st., brunglaserat stengods, varav 2 Carl-Harry Stålhane för Rörstrand, signerad och med studiohanden den större är av andrasortering resp. Berndt Friberg för Gustavsberg "Selecta", etikettmärkt, höjd ca 19-27 cm
Fribergvasen med ett mindre nagg vid mynningen
458355
2017-04-28