Jordglob

Jordglob
Jordglob
Jordglob
Jordglob
Jordglob
Jordglob

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JORDGLOB, daterad 1890, H Kiepert, Berlin, fot i svarvat och svärtat trä, höjd ca 41 cm

Har möjligen haft en knopp i mässing, fläckar på globen, smärre slitage

458422

2017-04-28