Spegelbyrå nyrokoko

Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanérad i valnöt, skulpterad dekor, höjd ca 177, 106x53 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Smärre sprickor o fanérskador, dragknoppar saknas, lösa nyckelbussningar medföljer

458439

2017-05-01