Bägare silver Erik Lemon
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ERIK LEMON(1761-1800), bägare, silver, Uppsala 1769, vågband i relief, svisselerad dekor av blad och rocailler, daterad 1859, spår av invändig förgyllning, höjd ca 20,5 cm, vikt ca 411 g
Smärre bucklor
458442
2017-05-02