Bägare silver Erik Lemon

Bägare silver Erik Lemon
Bägare silver Erik Lemon
Bägare silver Erik Lemon
Bägare silver Erik Lemon
Bägare silver Erik Lemon
Bägare silver Erik Lemon

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ERIK LEMON(1761-1800), bägare, silver, Uppsala 1769, vågband i relief, svisselerad dekor av blad och rocailler, daterad 1859, spår av invändig förgyllning, höjd ca 20,5 cm, vikt ca 411 g

Smärre bucklor

458442

2017-05-02