Byrå stockholmsarbete i Karl Johan
2017-05-01
458457
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BYRÅ, 1800-talets första hälft, stockholmsarbete i Karl Johan, fanérad i mahogny, dekor av intarsia, fothylsor i mässing, höjd ca 79, 96x46 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Smärre fanérskador och sprickor