Skulptur patinerad brons efter Giambologna
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKULPTUR, 1900-tal, efter Giambologna, föreställande Mercurius, grönpatinerad brons, stensockel i 3 dlr, skulpturens höjd ca 78, sockelns höjd 115 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Smärre nagg
458464
2017-05-01