Skulptur patinerad brons efter Giambologna

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKULPTUR, 1900-tal, efter Giambologna, föreställande Mercurius, grönpatinerad brons, stensockel i 3 dlr, skulpturens höjd ca 78, sockelns höjd 115 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Smärre nagg

458464

2017-05-01