Saladiere Kina 1700-tal

Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal
Saladiere Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALADIERE, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgårdsavsats med bambu samt pion i underglasyrblått, lambrekängbård, diameter ca 25 cm, höjd ca 13 cm

Slitage, smärre nagg

458469

2017-04-30