Simeon Öquist oljemålning

Simeon Öquist oljemålning
Simeon Öquist oljemålning
Simeon Öquist oljemålning
Simeon Öquist oljemålning
Simeon Öquist oljemålning
Simeon Öquist oljemålning

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SIMEON ÖQUIST(1868-1955): Svenska arméns tillbakatåg över Tydalsfjällen 1719, signerad och daterad Simeon Öquist 1903, olja på duk, ca 203x145 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Krackeleringar

458498

2017-05-01