Kindjal rysk

Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk
Kindjal rysk

Såld för:

9 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KINDJAL, rysk, omkring 1900, klinga med blodrännor och smedstämpel, fäste och balja en suite i silver med niellodekor, märkt Kaukasus, baljan stämplad, längd 58 cm
Proveniens Rashammar

458538

2017-09-24