Waltham fickur

Waltham fickur
Waltham fickur
Waltham fickur
Waltham fickur
Waltham fickur
Waltham fickur

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

WALTHAM, fickur, "vanguard 23 jewels 18 size", 14 k guld, omkring 1900, mineralglas, manuell, ankargång, signerad i verk, tavla och boett, serienr. 7868. verknr. 1250851, diameter 56 mm, vikt ca 161 g

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, urtavla med skador

458630

2017-05-01