Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, brons, förgylld och patinerad, krönt av kvinnofigur med korg, försilvrad urtavla med romerska siffror, höjd ca 37, bredd 30 cm, pendel o nyckel finns

Smärre slitage

458683

2017-05-01