Bordspendyl nyrokoko
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, brons, förgylld och patinerad, krönt av kvinnofigur med korg, försilvrad urtavla med romerska siffror, höjd ca 37, bredd 30 cm, pendel o nyckel finns
Smärre slitage
458683
2017-05-01