Gustavsberg Blå Blom
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAVSBERG, "Blå Blom", servis, benporslin, bestående av: 6 tallrikar diameter 24,5, 12 tallrikar diameter 23,5, 6 tallrikar diameter 24, 12 tallrikar diameter 22 cm, 10+2+9 koppar utan fat, kaffa med lock, 13 olika uppläggningsfat, 3 gräddkannor, 4 såsskålar, sockerskål, 1 par ljusstakar, skål med lock samt tekanna
Bruksslitage, enstaka delar med nagg, enstaka sprickor, enstaka delar inte
458748
2017-04-28