Gustavsberg Blå Blom

Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom
Gustavsberg Blå Blom

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAVSBERG, "Blå Blom", servis, benporslin, bestående av: 6 tallrikar diameter 24,5, 12 tallrikar diameter 23,5, 6 tallrikar diameter 24, 12 tallrikar diameter 22 cm, 10+2+9 koppar utan fat, kaffa med lock, 13 olika uppläggningsfat, 3 gräddkannor, 4 såsskålar, sockerskål, 1 par ljusstakar, skål med lock samt tekanna

Bruksslitage, enstaka delar med nagg, enstaka sprickor, enstaka delar inte

458748

2017-04-28