Stig Lindberg Gustavsberg Prunus

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STIG LINDBERG, "Prunus", servisdelar, 32 st, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft, bestående av: 5 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 5 assietter, 6 desserttallrikar, 7 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, sockerskål, gräddkanna
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Dekor delvis med slitage, någon ej noterad skadad kan förekomma

458761

2017-05-01