Stig Lindberg Gustavsberg Prunus
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, "Prunus", servisdelar, 32 st, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft, bestående av: 5 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 5 assietter, 6 desserttallrikar, 7 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, sockerskål, gräddkanna
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Dekor delvis med slitage, någon ej noterad skadad kan förekomma
458761
2017-05-01