Rökelsekar Kina
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-tal, sancai, dekor av kejsardrake med den brinnande pärlan i emaljfärger, botten med Kangxis sex karaktärers märke, diameter ca 24 cm, höjd ca 6 cm
Kantlagning
458862
2017-05-02