Rökelsekar Kina

Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-tal, sancai, dekor av kejsardrake med den brinnande pärlan i emaljfärger, botten med Kangxis sex karaktärers märke, diameter ca 24 cm, höjd ca 6 cm

Kantlagning

458862

2017-05-02