Ljusstakar Frankrike omkring 1800

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, brännförgylld brons, kolonnformade och kannelerade ljuspipor, foten med rolulettedekorer, höjd 25 cm

Slitage, fotringar med bucklor, manschetter möjligen ej ursprungliga

458886

2017-05-03