Kyrkklocka CA Norling

Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling
Kyrkklocka CA Norling

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CA NORLING, 1800-talets mitt, kyrkklocka, gjuten i brons, kläpp i järn, märkt "Gjuten af CA Norling Jönköping", höjd ca 27, diameter 28 cm

Visst slitage

458986

2017-05-02