Skänk mahogny jugend
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, med uppsats, jugend, Stockholm tidigt 1900-tal, C. E. Jonsson möbelfabrik, brickmärkt, mahogny med beslag samt fothylsor i mässing, intarsiainlägg med dekor av blomma, höjd ca 120, 95x50 cm
Lätt ytslitage, repor samt stötmärken på ben
458988
2017-05-05