Bojaner Kina 1900-tal
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av fohundar med den brinnande pärlan i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt sepia, höjd ca 23 cm
Emaljfärgerna med slitage, färgbortfall
459036
2017-05-03