Bojaner Kina 1900-tal

Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal
Bojaner Kina 1900-tal

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av fohundar med den brinnande pärlan i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt sepia, höjd ca 23 cm

Emaljfärgerna med slitage, färgbortfall

459036

2017-05-03