Brons Kina

Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina
Brons Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, brons samt cloisonné, Kina, 1800-talets slut, med hänklar, polykrom dekor av figurer och geometri, höjd ca 29 cm, diameter ca 27 cm

Sned form, foten med kopparlagning

459230

2017-05-03