Desing Vicke Lindstrand unikat för Kosta
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1993), skålfat, glas, bärnstensgult, signerad Kosta Unik 207H V. Lindstrand , höjd ca 8, diameter 30 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
obetydligt miniatyrnagg på en av de slipade ränderna som utgår från foten
459451
2017-05-04