Desing Vicke Lindstrand unikat för Kosta

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1993), skålfat, glas, bärnstensgult, signerad Kosta Unik 207H V. Lindstrand , höjd ca 8, diameter 30 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

obetydligt miniatyrnagg på en av de slipade ränderna som utgår från foten

459451

2017-05-04