Karott Kina Kangxi
2017-05-04
459455
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KAROTT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), rund form, med hänklar, dekor av blomsterkvistar samt stiliserad bladbård i underglasyrblått, spår av förgyllning, diameter ca 16 cm, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
Smärre nagg