Salongsmöbel Louis XVI-stil
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALONGSMÖBEL, 3 dlr, 1800-talets slut, Frankrike, Louis XVI-stil, bemålad skuren dekor, delvis bronserad, mönstrad klädsel, lösa sittplymåer, bestående av soffa, 2 karmstolar, soffans längd ca 135 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
459488
2017-05-04