Spegel 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, förgylld, träskuren dekor, krönet med räfflad sköld, kvicksilverfolierade glas, 147 x 53 cm

Slitage, dekorkompletteringar, lagningar, dekorskador, senare bakstycke

459582

2017-05-06