Spegel 1700-talets andra hälft
Valmis
2017-05-06
459582
| Korkein tarjous | 20 000 SEK |
| Arviointi | 25 000 SEK |
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, förgylld, träskuren dekor, krönet med räfflad sköld, kvicksilverfolierade glas, 147 x 53 cm
Slitage, dekorkompletteringar, lagningar, dekorskador, senare bakstycke