Konsolbord sengustaviansk
Klubbat för:
8 800 SEK
10 000 SEK
KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, växtornamentik, vridna avsmalnande ben, skiva av kalksten, fotplatta svartmålad, höjd 78, 79x40 cm
Slitage, ytskador, bortfall
459601
2017-05-05