Knivar med porfyrskaft
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SMÖRKNIVAR, 1 par, TRANCHERKNIV, 1800/1900-tal, skaft i porfyr, bladen märkta Norrström samt Jernmanufaktur, Eskilstuna, längd ca 22,5-32 cm
Proveniens: Konstnär Olof Arborelius
Ett smörknivsskafft lagat det andra tejpat
459630
2017-05-05