Knivar med porfyrskaft

Knivar med porfyrskaft
Knivar med porfyrskaft
Knivar med porfyrskaft
Knivar med porfyrskaft
Knivar med porfyrskaft
Knivar med porfyrskaft

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SMÖRKNIVAR, 1 par, TRANCHERKNIV, 1800/1900-tal, skaft i porfyr, bladen märkta Norrström samt Jernmanufaktur, Eskilstuna, längd ca 22,5-32 cm
Proveniens: Konstnär Olof Arborelius

Ett smörknivsskafft lagat det andra tejpat

459630

2017-05-05