Smörask med lock porfyr
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första hälft, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 9,5, diameter 13 cm
Proveniens: Konstnär Olof Arborelius
Obetydliga nagg
459634
2017-05-05