Smörask med lock porfyr
Valmis
2017-05-05
459634
| Korkein tarjous | 26 000 SEK |
| Arviointi | 15 000 SEK |
SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första hälft, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 9,5, diameter 13 cm
Proveniens: Konstnär Olof Arborelius
Obetydliga nagg