Smörask med lock porfyr

Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första hälft, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 9,5, diameter 13 cm
Proveniens: Konstnär Olof Arborelius

Obetydliga nagg

459634

2017-05-05