Dalahästar 1900-tal tidigt 2000-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HÄSTAR, 85 st, mestadels Dalarna, i huvudsak 1900-talets andra hälft/ tidigt 2000-tal, enstaka 1900-talets första hälft, snidat trä, polykromt bemålade, varierande storlekar, pärm med dokumentation samt häst i keramik o spargris medföljer

Enstaka hästar med skador

459823

2017-05-06