Kaffeservis Axel Salomonsen, Köpenhamn

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, sterlingsilver, Axel Salomonsen, Köpenhamn, svenska imporstämplar, rokokostil, svärtade hänklar, bestående av: kanna, sockerskål, gräddkanna, höjd ca 12-28 cm, total vikt ca 1917 g

Smärre bucklor, kannans fot något ostadig

459834

2017-05-08