Kaffeservis Axel Salomonsen, Köpenhamn
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, sterlingsilver, Axel Salomonsen, Köpenhamn, svenska imporstämplar, rokokostil, svärtade hänklar, bestående av: kanna, sockerskål, gräddkanna, höjd ca 12-28 cm, total vikt ca 1917 g
Smärre bucklor, kannans fot något ostadig
459834
2017-05-08