Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Klubbat för:
7 000 SEK
6 000 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 dlr., omkring år 1900, Ny-Louis Seize, bestående av: soffa, 2 karmstolar samt 2 stolar, förgylld, skuren dekor av bland annat pärlstav, fleuroner, bladhölstrade ben med kannelyr, randig klädsel, soffans längd ca 125 cm, sitthöjd ca 40 cm
Sprickor, slitage, fläckar, färgbortfall
460022
2017-05-06