Salongsmöbel Ny-Louis Seize

Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize
Salongsmöbel Ny-Louis Seize

Klubbat för:

7 000 SEK

6 000 SEK

SALONGSMÖBEL, 5 dlr., omkring år 1900, Ny-Louis Seize, bestående av: soffa, 2 karmstolar samt 2 stolar, förgylld, skuren dekor av bland annat pärlstav, fleuroner, bladhölstrade ben med kannelyr, randig klädsel, soffans längd ca 125 cm, sitthöjd ca 40 cm

Sprickor, slitage, fläckar, färgbortfall

460022

2017-05-06