Servis Berså

Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså
Servis Berså

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STIG LINDBERG, servis, 39 dlr, "Berså", Gustavsberg, formgiven 1960, bestående av: 6 tekoppar med fat, uppläggningsfat, 4 äggkoppar, 8 tallrikar, skål med lock i trä, 10 djupa tallrikar, 7 assietter, 2 udda fat, märkta "Bohus-Berså, Stig Lindberg Gustavsberg Sweden"

Serveringsfatet med kantnagg, ett mindre nagg på en tallrik, smärre slitage.

460242

2017-05-07