Kaffeservis Meissen
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, kaffeservis, 20 dlr, 1900-talets första hälft, med dekor av rosor, bestående av 7 kaffekoppar på fat, 10 assietter, kaffe / tekanna, sockerskål, gräddkanna, kannans höjd 22 cm
2 koppar med sprickor medföljer, ett lock med innerskador
460255
2017-05-07