Frits Henningsen skrivbord

Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord
Frits Henningsen skrivbord

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FRITS HENNINGSEN (Danmark, 1889-1965), skrivbord, 20-talsklassicism, mahogny, 3 lådor i sargen, nyckel saknas, 1900-talets första hälft, höjd 73 cm, 118 x 68 cm

Bruksslitage, skiva med märken och repor

460367

2017-05-08