Ampel 1800-tal efter Pierre Gouthiere

Klubbat för:

60 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

AMPEL, Louis XVI-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, Pierre Gouthières art, för 6 ljus, förgylld brons, höjd 78 cm

Slitage, borrad för el, 2 ljusarmar med lagningar, 1 ljuspipa något lös, takfäste och kedjor ej ursprungliga

460434

2017-05-08