Ampel 1800-tal efter Pierre Gouthiere
Klubbat för:
60 000 SEK
15 000 SEK
AMPEL, Louis XVI-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, Pierre Gouthières art, för 6 ljus, förgylld brons, höjd 78 cm
Slitage, borrad för el, 2 ljusarmar med lagningar, 1 ljuspipa något lös, takfäste och kedjor ej ursprungliga
460434
2017-05-08