Carl Fredrik von Breda

Carl Fredrik von Breda
Carl Fredrik von Breda

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL FREDRIK VON BREDA (Stockholm 1759-1818 Stockholm)
Två mansfigurer i antika dräkter, signerad "CFvB.",
brunt bläck på blått papper fäst på pappkartong med ramlinjer, ca8.5 x 10 cm,

PROVENIENS:
Fil. Dr. Emil Hultmark (1872-1943)

Oramad, hörnskada

460523

2017-05-08