Carl Larsson etsning
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL LARSSON (1853-1919): Fru Vendela Pfannenstill (född Sebenius), 1908, signerad med initialer i blyerts, etsning, 15,9x12 cm, utförd efter en akvarell 1904,
LITTERATUR: Hjert & Hjert 61, État I/I, tryckt i ca 20 exemplar, mycket sällsynt
Ojämnt gulnad/missfärgad
460668
2017-05-09