Carl Larsson etsning

Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL LARSSON (1853-1919): Fru Vendela Pfannenstill (född Sebenius), 1908, signerad med initialer i blyerts, etsning, 15,9x12 cm, utförd efter en akvarell 1904,

LITTERATUR: Hjert & Hjert 61, État I/I, tryckt i ca 20 exemplar, mycket sällsynt

Ojämnt gulnad/missfärgad

460668

2017-05-09