Glassköljare Kina

Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina
Glassköljare Kina

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GLASSKÖLJARE, SKÅL, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft samt 1700-tal, celadon, dekor av strödda blomsterkvistar samt figurscen i emaljfärger, botten med märke, skålen famille rose, längd ca 22 cm, höjd ca 7 cm

Smärre slitage, skålen med nagg

460680

2017-05-09