Glassköljare Kina
Klubbat för:
4 200 SEK
1 000 SEK
GLASSKÖLJARE, SKÅL, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft samt 1700-tal, celadon, dekor av strödda blomsterkvistar samt figurscen i emaljfärger, botten med märke, skålen famille rose, längd ca 22 cm, höjd ca 7 cm
Smärre slitage, skålen med nagg
460680
2017-05-09