Bengt Lindström skulptur och litografi
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), (2) Janusansikte, signerad på sockeln med dedikation: "Till Lisa tillgivne Bengt Lindström", bemålad konstmassa, total höjd inkl sockel ca 22 cm, BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), ansikte, färglitografi, signerad Lindström i trycket samt texten "Bonne année", numrerad i blyerts 230/500 ex, ca 29 x 22 cm.
Skulpturen med smärre färgbortfall
460742
2017-05-17