Bengt Lindström skulptur och litografi

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), (2) Janusansikte, signerad på sockeln med dedikation: "Till Lisa tillgivne Bengt Lindström", bemålad konstmassa, total höjd inkl sockel ca 22 cm, BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), ansikte, färglitografi, signerad Lindström i trycket samt texten "Bonne année", numrerad i blyerts 230/500 ex, ca 29 x 22 cm.

Skulpturen med smärre färgbortfall

460742

2017-05-17