Keramikplattor Tekniska Skolan
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KERAMIKPLATTOR, 6 st, flintgods, 1800-talets slut, utförda på Tekniska Skolan (numera Konstfack), polykromt bemålade av blommor, signerade P Rydström, Hildur Hedberg, Agnes Carlman, Hertha Rönquist, Ida Möller, Wendela Jönsson och daterade TS 1892, vardera 27x25 cm
Sprickor, nagg, en platta med lagningar
460797
2017-05-10