Vas Kina
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, veckad mynning, med hänklar i form av fohundar, dekor av sångfåglar bland krysantemum och pion samt lyckotecken i underglasyrblått, höjd ca 36 cm
Livet med sprickor, glasyrnagg
460822
2017-05-10