Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, veckad mynning, med hänklar i form av fohundar, dekor av sångfåglar bland krysantemum och pion samt lyckotecken i underglasyrblått, höjd ca 36 cm

Livet med sprickor, glasyrnagg

460822

2017-05-10