Spegellampett gustaviansk
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1700-tal, gustaviansk, förgylld, skuren dekor, otydligt hallstämplad möjligen Norrköping, ljusarm för 2 ljus, oval form, ca 62x44 cm
Senare ljusarm och bakstycke, smärre färgbortfall
460932
2017-05-10