Spegellampett gustaviansk

Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk
Spegellampett gustaviansk

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGELLAMPETT, 1700-tal, gustaviansk, förgylld, skuren dekor, otydligt hallstämplad möjligen Norrköping, ljusarm för 2 ljus, oval form, ca 62x44 cm

Senare ljusarm och bakstycke, smärre färgbortfall

460932

2017-05-10