Kaffeservis sterlingsilver Whiting Mfg.Co New York
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
WHITING MANUFACTURING Co, kaffeservis, 3 dlr, sterlingsilver, 1900-talets första hälft, empirestil, bestående av: kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, stämplad Whiting Manufacturing Co, New York, höjd 10-19 cm, totalvikt ca 1445 g
Ytslitage
460938
2017-05-12